Wybrano „Zdjęcie roku 2009”

Ξ 27 marca, 2010 | → 0 Comments | ∇ Osiągnięcia, Wystawy |

img_5483_pik.jpgZdjęcie Tomasza Grzyba pt. „W światło” otrzymało nagrodę główną i tytuł „Zdjęcia roku 2009”. W XV edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Zamojski Dom Kultury, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Tygodnik Zamojski wzięło udział 40 autorów z Polski i Ukrainy. Nadesłano 160 prac. Oceniła je komisja w składzie: Stanisław Orłowski- artysta fotografik i prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, Wojciech Kapuściński- artysta fotografik oraz Dariusz Łukasik- artysta plastyk. Oprócz nagrody głównej jury konkursu przyznało wyróżnienia. Otrzymali je Agnieszka Zawalska za zdjęcie „Do Kasi żeby …” i Michał Banaś. Dyplomem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego wyróżniona została Dominika Dacyna za zdjęcie „Wola istnienia”.Ponadto Komisja postanowiła zakwalifikować 17 zdjęć do wystawy pokonkursowej.

Otwarcie wystawy pokonkursowej i podsumowanie konkursu odbędzie się 20 kwietnia o godz.16.00 w Zamojskim Domu Kultury.

 

Nowa wystawa w Łaźni „Obłędne skały”

Ξ 16 lutego, 2010 | → Możliwość komentowania Nowa wystawa w Łaźni „Obłędne skały” została wyłączona | ∇ Wystawy |

Piękno Gór Stołowych i ich okolic utrwaliła na fotografii Grupa Fotograficzna ProFoto.
A dlaczego właśnie Góry Stołowe? Bo właśnie one są, naszym zdaniem, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niespotykane w innych regionach naszego kraju formy skalne i bajkowe krajobrazy czynią to miejsce jedynym w swoim rodzaju. Niezwykłe urzeźbienia ścian występujących tu skalnych wąwozów, tuneli i pojedynczych skałek, nadających im fantazyjne kształty grzybów, maczug, klepsydr czy baszt. To wszystko kształtuje scenerię niemal skalnego miasta.

bilde.jpg
Wystawę  ”Obłędne skały” można oglądać w  Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia przy ulicy Traugutta 31/33.
Wystawa czynna będzie do 5 marca.

 

Wystawa „Trzy oblicza krajobrazu” otwarta!

Ξ 7 września, 2009 | → Możliwość komentowania Wystawa „Trzy oblicza krajobrazu” otwarta! została wyłączona | ∇ Wystawy |

4 września 2009 r w Galerii Kina Helios w Radomiu została otwarta wystawa naszej Grupy Fotograficznej ProFoto pt. „Trzy oblicza krajobrazu”. Wszystkim obecnym na wernisażu serdecznie dziękujemy i informujemy,  że wystawa będzie czynna do końca września.

1.jpg  2.jpg  3.jpg

41.jpg  51.jpg  61.jpg

Wystawa w mediach:  Echo DniaMój Radom  , Radio Plus

 

Wystawa „Trzy oblicza krajobrazu” w radomskim kinie Helios

Ξ 31 sierpnia, 2009 | → Możliwość komentowania Wystawa „Trzy oblicza krajobrazu” w radomskim kinie Helios została wyłączona | ∇ Wystawy |

„Trzy oblicza krajobrazu”
Trzech fotografów i trzy różne spojrzenia na ten sam temat. Tak można krótko scharakteryzować wystawę fotografii Huberta Bedyka, Jacka Brożka oraz Tomasza Grzyba. Trzy odrębne cykle fotografii połączone w jedną harmonijną całość są odzwierciedlaniem osobowości twórczej każdego z autorów. Połączenie piękna przyrody z malarskim podejściem pejzażysty zaowocowało wysoce estetyczną fotografią. To charakterystyczne podejście do tematu oraz styl w jakim został sfotografowany krajobraz nawiązuje do osiągnięć Kieleckiej Szkoły Krajobrazu z Pawłem Pierścińskim na czele.
Morawy Południowe, okolice Brna, stały się znakomitym miejscem do „uprawiania” tego typu fotografii. Autorzy mogli z dużym rozmachem wykorzystać potencjał drzemiący w rozległej przestrzeni oraz wieloplanowości pól, winnic oraz zadrzewionych małych rezerwatów przyrody.

 Wernisaż wystawy: 4 września 2009 r  Galeria Kina Helios godz 19.00 

plakatmaay.jpg

 

Reportaż z wernisażu „Światło Gór” Tomasza Grzyba

Ξ 15 maja, 2009 | → Możliwość komentowania Reportaż z wernisażu „Światło Gór” Tomasza Grzyba została wyłączona | ∇ Wystawy |

Wernisaż …. i po wernisażu.  Piękne zdjęcia zaprezentowane w Galerii Idalin oczarowały licznie przybyłych gości  i wywarły na nich niezatarte wrażenie.  Autor prezentowanej wystawy został okrzyknięty mianem artysty fotografika a przybyli goście długo gratulowali Tomkowi tak pięknych zdjęć.

1-1.jpg   3-1.jpg   16.jpg

4.jpg   5.jpg   6.jpg

7.jpg   8.jpg   9.jpg

11.jpg   13.jpg   17.jpg

18.jpg   19.jpg   20.jpg

 

Wystawa fotografii Tomasza Grzyba „Światło gór”

Ξ 8 maja, 2009 | → Możliwość komentowania Wystawa fotografii Tomasza Grzyba „Światło gór” została wyłączona | ∇ Wystawy |

Serdecznie zapraszamy na wernisaż  wystawy fotograficznej Tomasza Grzyba „”Światło gór” który odbędzie się 14 maja 2009 r o godzinie 17.00 w Domu Kultury „Idalin”  w Radomiu przy ul Bluszczowej 4/8

swiatlo_gor2.jpg

 

„Zwyczajni, niezwyczajni…”

Ξ 3 kwietnia, 2009 | → Możliwość komentowania „Zwyczajni, niezwyczajni…” została wyłączona | ∇ Wystawy |

 Dnia 7 kwietnia 2009r o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Brożka pt:     „Zwyczajni, niezwyczajni…”

2.jpg 3.jpg
… jest to próba sportretowania na pozór zwyczajnych ludzi, których połączyła wspólna pasja jaką jest fotografia.
To między innymi dzięki nim dziedzina sztuki jaką niewątpliwie jest fotografia mogła  rozwijać się w naszym mieście. Mimo powszechności zapisu cyfrowego obrazu to Oni w dalszym ciągu przypominają nam o istnieniu tradycji, o ciemni fotograficznej, o pojawiającym się obrazie na białej kartce papieru włożonej do wywoływacza…

10.jpg  1.jpg

Kilka portretów wykonanych podczas wtorkowych spotkań członków RTF jest również dobrym przykładem na to, że ciekawą fotografię mozna wykonać wszędzie i w każdych warunkach. Dziękuję bardzo wszystkim sportretowanym oraz pozostałym osobom z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego za to, że są zwyczajnymi ludźmi, którzy robią niezwyczajne rzeczy.

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg

 

Wernisaż Katarzyny Krzywickiej „Nastroje”

Ξ 11 marca, 2009 | → Możliwość komentowania Wernisaż Katarzyny Krzywickiej „Nastroje” została wyłączona | ∇ Wystawy |

Dnia 7 marca 2009 roku o godzinie 17.00 w sali wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach odbył się wernisaż fotografii naszej koleżanki Katarzyny Krzywickiej pt „Nastroje”.  Krótki reportaż z wernisażu…

katka.jpg  img_9343-edit.jpg  img_9311-edit.jpg

img_9271-edit.jpg  img_9275-edit.jpg  img_9346-edit.jpg

 

Reportaż z otwarcia wystawy „Pod kątem”

Ξ 2 grudnia, 2008 | → Możliwość komentowania Reportaż z otwarcia wystawy „Pod kątem” została wyłączona | ∇ Wystawy |

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego 2 grudnia 2008r o godz 18.00 odbył się wernisaż wystawy fotografii Tomasza Grzyba “Pod kątem” (Galeria G10)

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu.

img_6161.jpg img_6158.jpg img_6159.jpg

img_6164.jpg img_6169.jpg img_6165.jpg

img_6168.jpg img_6170.jpg img_6171.jpg

3653.jpg 3655.jpg

 

Wystawa autorska Tomka Grzyba „Pod kątem”

Ξ 26 listopada, 2008 | → Możliwość komentowania Wystawa autorska Tomka Grzyba „Pod kątem” została wyłączona | ∇ Wystawy |

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Radomiu ul. Piłsudskiego 12 zaprasza 2 grudnia 2008r o godz 18.00 na otwarcie wystawy fotografii Tomasza Grzyba „Pod kątem” (Galeria G10)

Każdy osoba w życiu poszukuje swojego punktu odniesienia, patrzy na świat z innej perspektywy. Świat, który w sposób uporządkowany jest zlepkiem figur geometrycznch, płaszczyzn oraz kątów. Duża wrażliwość patrzącego sprawia, że potrafi on w zwykłych, odwiedzanych codziennie miejscach znaleźć źródło inspiracji twórczej. Potrafi obiektywem kamery fotograficznej zarejestrować ulotne światło padające pod kątem, które zmienia obraz, tworzy cienie, uwypukla i eksponuje temat zdjęcia w sposób niepowtarzalny.
Zgeometryzowany świat w przeszłości pokazał nam P. Pierściński na swoich fotografiach przedstawiających krajobraz świętokrzyski. Krajobraz z biegiem lat ulega zmianom przekształca się dzięki zmianom cywilizacyjnym, ale na szczęście nie zmienia się sposób patrzenia i poszukiwania piękna w świecie figur geometrycznych, kątów, płaszczyzn….

01.jpg  02.jpg  07.jpg

 

Następna strona »