Morawy wiosną

Ξ 23 kwietnia, 2009 | → Możliwość komentowania Morawy wiosną została wyłączona | ∇ Plenery |

Wiosna….to typowy czas grilowania i rzecz jasna- plenerowania. Kilka miesięcy wcześniej umówiliśmy się, że w połowie kwietnia pojedziemy do Czech na Morawy. Jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy…. na przeszkodzie mogła stanąć tylko niekorzystna pogoda. Morawy Południowe zaskoczyły nas swoim urokiem i bezkresem przepięknych pól uprawnych. To „kopalnia” tematów fotograficznych. W czasie naszego dwudniowego pleneru przechodził krótki i gwałtowny front niżowy dzięki któremu mieliśmy deszcz, ciekawe chmury, bajecznie kolorową tęczę i oczywiście słońce…

tgrzyb1.jpg   tgrzyb4.jpg   tgrzyb3.jpg

Przepiękne poranki zaowocowały serią bardzo ciekawych fotografii. Po analizie materiału fotograficznego z tego pleneru możemy śmiało powiedzieć, że był on chyba najbardziej udany pod względem ilości znakomitych zdjęć. Możemy zapewnić, że powstanie z niego przepiękny cykl fotografii, który z pewnością doczeka się wystawy. Nietrudno domyśleć się, że  zdjęcia z Moraw bardzo mocno nawiązują  tematem oraz stylem do nurtu w fotografii krajobrazowej znanej pod nazwą Kielecka Szkoła Fotografii.

mor11111.jpg   mor116.jpg   mor111.jpg

 

„Zwyczajni, niezwyczajni…”

Ξ 3 kwietnia, 2009 | → Możliwość komentowania „Zwyczajni, niezwyczajni…” została wyłączona | ∇ Wystawy |

 Dnia 7 kwietnia 2009r o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Brożka pt:     „Zwyczajni, niezwyczajni…”

2.jpg 3.jpg
… jest to próba sportretowania na pozór zwyczajnych ludzi, których połączyła wspólna pasja jaką jest fotografia.
To między innymi dzięki nim dziedzina sztuki jaką niewątpliwie jest fotografia mogła  rozwijać się w naszym mieście. Mimo powszechności zapisu cyfrowego obrazu to Oni w dalszym ciągu przypominają nam o istnieniu tradycji, o ciemni fotograficznej, o pojawiającym się obrazie na białej kartce papieru włożonej do wywoływacza…

10.jpg  1.jpg

Kilka portretów wykonanych podczas wtorkowych spotkań członków RTF jest również dobrym przykładem na to, że ciekawą fotografię mozna wykonać wszędzie i w każdych warunkach. Dziękuję bardzo wszystkim sportretowanym oraz pozostałym osobom z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego za to, że są zwyczajnymi ludźmi, którzy robią niezwyczajne rzeczy.

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg